sobota, 15 czerwca 2013

Filmy do zapamietania

Na początku czerwca, w dni wolne od pracy i pelnych deszczu, oprocz sprzatnia obejrzalam kilka filmow.
Na uwagę zasługują:

Nietykalni.
Philippe, bogaty arystokrata z Paryża, jest sparaliżowany w wyniku wypadku na paralotni i szuka opiekuna. Niespodziewanie do pracy zostaje przyjęty nie wykwalifikowany pielęgniarz z referencjami, ale pochodzący z Senegalu czarnoskóry złodziejaszek z przedmieść, Driss. Między dwoma mężczyznami wytwarza się specyficzna nić porozumienia.
Fabuła oparta jest na autentycznej historii.W pogoni za szczęciem.
Film oparty na powieści The Pursuit of Happyness Christophera Gardnera.
Film jest opartą na faktach opowieścią o życiu Chrisa Gardnera. Jest to człowiek inteligentny i utalentowany, który zarabia na życie sprzedając wyposażenie medyczne. Chris zostaje maklerem giełdowym pokonując dobrze wykształconych w tym kierunku ludzi. Wraz z pięcioletnim synkiem tułają się po schroniskach, ale Chris radzi sobie z trudnościami dążąc do lepszego życia, a także szczęścia.2 komentarze:

  1. Ja widziałem tylko ten pierwszy film i... cóż, zachwycił mnie w pełni. Piękny, mądry, zabawny, z naprawdę niezłym przesłaniem. Podobał mi się!

    OdpowiedzUsuń
  2. Witam serdecznie! Informuję, że zmieniłem adres mojego bloga. Aktualny adres to http://tataszymona.blogujacy.pl/ . Dziękuję i przepraszam za zamieszanie. Pozdrawiam serdecznie!

    Tata Szymona ( www.tataszymona.blogujacy.pl )

    OdpowiedzUsuń