środa, 1 grudnia 2010

Po raz drugi urodziły im się bliźniaczki o różnych kolorach skóry

Po raz drugi urodziły im się bliźniaczki o różnych kolorach skóry

Zdjęcie z nagrania CBS News. Stacja informuje o narodzinach bliźniaczek z Wielkiej Brytanii

Fot. za CBS News

Dzieci mogą sprawić wielką niespodziankę. Pan Dean Durrant ma ciemną skórę, pani Alison Spooner jest biała, ma niebieskie oczy i rude włosy. Są szczęśliwymi rodzicami czterech córek - po raz drugi trafiły im się bliźniaczki i po raz drugi "podzieliły się" kolorami rodziców.

Pamiętacie berlińczyków, którym urodziły się różnokolorowe bliźnięta ? Podobną, brytyjską parę i jej dzieci opisała w piątek agencja Associated Press. Nowo narodzona Miya ma ciemną skórę, podobnie jak jej tata. Jej siostra-bliźniaczka Leah odziedziczyła karnację po mamie. Starsze córki - Lauren i Hayleigh, urodzone w 2001 roku - również różnią się kolorem skóry i oczu.

- Nie ma na to łatwego wytłumaczenia. Wciąż jestem w szoku - powiedział dumny ojciec. Jego dzieci według naukowców, to przypadek jeden na wiele milionów.

Takie bliźnięta są tak rzadkie, że brak danych statystycznych, które umożliwiłyby określenie prawdopodobieństwa tego typu potomstwa różniących się kolorem skóry rodziców. Ponieważ jednak rośnie liczba związków między ludźmi różnych ras, także bliźnięta o różnych kolorach skóry będą się zdarzać częściej.

Mia i Leah urodziły się przedwcześnie i musiały przez kilka tygodni przebywać w szpitalu. Kilka dni temu lekarze uznali, że dziewczynki mogą wrócić do domu w miejscowości Fleet.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz